plakat obrzyce jpg 1304165 października 2013 roku, w sobotę, w godzinach 11-17, w sali konferencyjnej Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych  w Międzyrzeczu – Obrzycach odbędzie się konferencja:


ODZYSKIWANIE GODNOŚCI I WOLI ŻYCIA

www.obrzyce.eu
www.nerwice.obrzyce.eu

W czasie II wojny światowej w wyniku faszystowskiej akcji „Eutanazja”, w okresie 1942-44, w szpitalu w Obrzycach uśmiercono ponad 10 tysięcy pacjentów przywożonych przeważnie z terenów Niemiec. W roku 1945 szpital został wyzwolony przez wojska radzieckie i doszło do niespotykanych zdarzeń. Pacjenci nawiązali współpracę z żołnierzami rosyjskimi i wzięli odpowiedzialność z funkcjonowanie szpitala. Sami organizowali środki niezbędne do życia. Jeden z nich, dr Rosenberg został nawet mianowany dyrektorem i pełnił tę funkcję do czasu przejęcia szpitala przez władze polskie. Organizowana przez nas konferencja będzie nie tylko upamiętnieniem wydarzeń wojennych, ale przede wszystkim uhonorowaniem współpracy i trudów ludzi, którzy po wyzwoleniu potrafili wrócić  do codziennego zdrowego i godnego życia. Chcielibyśmy podczas konferencji poznać bliżej zagadnienie tendencji naprawczych tkwiących w ludziach i  pracy psychoanalitycznej.

Referaty wprowadzające wygłoszą:

Profesor  Henry Zvi Lothane  Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne
Profesor Wiktor Sedlak  Brytyjskie Towarzystwo Psychoanalityczne

W dyskusji panelowej wezmą udział:

Edyta Biernacka Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne, PTPP
Alicja Bobowska Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne
Ora Dresner Brytyjskie Stowarzyszenie Psychoanalityczne
Piotr Dworczyk Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej
Maciej Musiał Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne, PTPP
Olga Pilinow Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne, PTPP
Katarzyna Walewska Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne

Prowadzenie Konferencji
Teresa Gałązka-Bazydło Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej, Kierownik Oddziału Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Osobowości Międzyrzecz
Wojciech Hańbowski Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne

Możesz również cieszyć się: