Wielkie oczyJuż za trzy tygodnie kolejne spotkanie myślenia psychoanalitycznego z filmem.Zimowe spotkanie cyklu odbędzie się 1 lutego (niedziela) o godzinie 11 w kinie Charlie Monroe Malta (www.kinomalta.pl) przy ulicy Rybaki 6a w Poznaniu. Bilety w cenie 16 i 18zł.Tym razem będziemy oglądać i dyskutować najnowszy film Tima Burtona „Wielkie oczy„.

Dyskusję poprowadzi Michał Mocek – psychoterapeuta psychoanalityczny. Gościem spotkania będzie Włodzimierz Trawiński – dr sztuki i malarz

Film jest oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane i jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do Nagród Akademii w 2015 r.
Historia dzieje się w latach sześćdziesiątych XX wieku. Świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo (za: Filmweb)

Partnerami projektu są: Ośrodek Psychoterapii i Myśli Psychoanalitycznej (www.opmp.pl), Charlie Monroe Kino Malta oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej

Ilość miejsc jest ograniczona – prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów /Tel.61 877 24 95

 

 

Możesz również cieszyć się: